BYD’nin yeni kompakt EV’si Seagull tanıtıldı

BYD’nin Seagull Honor Edition modeli, daha ekonomik bir fiyat aralığı sunarak otomobil piyasasına yeniden giriş yaptı. Yeni başlangıç fiyatı, önceki versiyona kıyasla 4.000 yuan düşürülerek 69.800 yuan (~9.700$) olarak belirlendi. Araç, çeşitli donanım seviyeleriyle; Vitality (69.800 yuan/~9.700$), Free (75.800 yuan/~10.530$) ve Flying (85.800 yuan/~11.920$) olarak tüketicilere sunuluyor.

Kompakt yapıda olmasına rağmen Seagull Honor Edition, 3780mm uzunluğunda, 1715mm genişliğinde ve 1540mm yüksekliğinde tasarlanmıştır. 2500mm’lik bir aks mesafesine sahip olan bu model, standart olarak Bluetooth, NFC anahtarsız giriş, 4G araç bağlantısı ve navigasyon özelliklerine sahiptir.

Performans açısından bakıldığında, tüm Seagull Honor Edition modelleri, 55kW maksimum güç ve 135Nm maksimum tork üreten tek bir elektrik motoruyla donatılmıştır. Bu özellikler, aracın 0’dan 50 km/s hıza 4.9 saniyede ulaşmasını sağlıyor.

BYD, bu model için iki farklı pil seçeneği sunuyor. Standart pil 30.08kWh kapasiteye sahip olup, 305km’lik bir CLTC saf elektrik menzili sunarken, en üst model olan Flying versiyonunda 38.88kWh kapasiteli daha büyük bir pil bulunuyor ve bu da menzili 405km’ye çıkarıyor.

BYD’nin yeni kompakt EV’si Seagull tanıtıldı

Güvenlik donanımları açısından Seagull Honor Edition, hava yastıkları, park sensörleri, arka kamera ve hız sabitleyici gibi standart özelliklere sahip. Flying versiyonu, adaptif hız sabitleyici, acil frenleme, şerit değiştirme uyarısı ve trafik işareti tanıma gibi daha gelişmiş sürücü yardım sistemlerini de bünyesinde barındırıyor.

Vitality versiyonu 15 inç çelik jantlarla gelirken, Free ve Flying versiyonlarında 16 inç alaşım jantlar tercih edilmiş. Tüm donanım seviyelerinde LED farlar, taklit deri direksiyon, kablosuz telefon şarjı ve sürücü penceresi için anti-sıkıştırma fonksiyonlu elektrikli camlar standart olarak sunulmaktadır.

Yenilenen bu model ile BYD, hem fiyat avantajı hem de sunduğu donanımlarla elektrikli araç pazarında dikkat çekici bir konuma erişmeyi hedefliyor. Seagull Honor Edition, ekonomik olmasının yanı sıra günlük kullanım için gerekli tüm teknolojik imkanları ve güvenlik özelliklerini barındırarak, geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x